A díjazottak

A díjazottak

A XIX. „Fától fáig, verstől versig” Kányádi Sándor versmondó verseny díjazása


Előkészítő osztály

  1. István Zselyke - János Zsigmond Általános Iskola, Székelyderzs
    Engel Ida - Művészeti Szaklíceum, Marosvásárhely
  2. Juhász Petra Zsófia - Ady Endre Általános Iskola, Kalotaszentkirály
  3. Györgypál Anna - Xantus János Általános Iskola, Csíkszereda

Dicséret:

  • Uysal Gülhan Leila - Miskolczy Károly Általános Iskola, Micske
  • Miklós - Kurkó Ádám - Márton Áron Általános Iskola, Csíkszentdomokos

Különdíjak:

  • RMPSZ-különdíj: Nagy Katalin - Dr. Lukács Mihály Gimnázium, Kászonaltíz
  • A Hargita Kiadó és Székelyföld kulturális folyóirat különdíja: Sipos Sára- Petőfi Sándor Általános Iskola, Csíkszereda
  • A Székelykeresztúri Kistérség Szövetség különdíja: Kiss Zalán- Berde Mózes Unitárius Gimnázium, Székelykeresztúr
  • A Nagygalambfalvi Általános Iskola különdíja: Székely István- Zajzoni Rab István Középiskola, Négyfalu

 

I. osztály

  1. Kiss Kata Borbála - Nagy István Művészeti Középiskola, Csíkszereda
  2. Fülei Gyopárka - Mártonffi János Általános Iskola, Szentegyháza
  3. Mihály Boróka - Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely
    Szabó Szabolcs - Szilágybagosi 1. sz. Általános Iskola

Dicséret:

  • Bencze Petra, Zajzoni Rab István Középiskola, Négyfalu
  • Kosztandi Zselyke, Miskolczi Károly Általános Iskola, Micske
  • Nagy Kamilla, Petőfi Sándor Általános Iskola, Oroszhegy
  • Szilágyi Nóra Lilien, Tasnádi Általános Iskola
  • Szőke-Okos-Rigó Kincső, Ady Endre Általános Iskola, Kalotaszentkirály

Különdíjak:

  • RMPSZ- különdíj: Pál Teodóra - Hidegségi Általános Iskola
  • Székelykeresztúri Kistérség Szövetség különdíja: György János - Mártonffi János Általános Iskola, Szentegyháza
  • A Hargita Kiadó és Székelyföld kulturális folyóirat különdíja: Bîrsan Alexandra - Dani Gergely Általános Iskola, Gyimesbükk

 

II. osztály

  1. Bíró Rebeka - Nyírő József Általános Iskola, Csíkszentmiklós
  2. Györfi Abigél - Fráter György Általános Iskola, Gyergyóremete
  3. Gubacsi Gergő - Berde Mózes Unitárius Gimnázium, Székelykeresztúr
    Moldován Anita-Szófia - Aurel Moșora Általános Gimnázium, Segesvár

Dicséret:

  • André Rebeka - Petőfi Sándor Iskolaközpont, Csíkdánfalva
  • Lorenzovics Diána - Arany János Általános Iskola, Csíkszentmihály
  • Barabás Róza - Fráter György Általános Iskola, Gyergyóremete

Különdíjak:

  • RMPSZ-különdíj: Solymosi Zselyke – Petőfi Sándor Általános Iskola, Csíkszereda
  • A Hargita Kiadó és Székelyföld kulturális folyóirat különdíja: Tölgyesi Réka - Fogarassy Mihály Általános Iskola, Gyergyószentmiklós
  • A Székelykeresztúri Kistérség Szövetség különdíja: Gőndőr Nándor László - Berde Mózsa Elemi Iskola, Szentivánlaborfalva

 

III. osztály

  1. Katona Máté - Tasnádi Általános Iskola
  2. Nagy Lilla - Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad
    Kopacz Balázs-László - Zimmethausen Szaklíceum, Borszék
  3. Fülöp Zsuzsa - Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székelyudvarhely

Dicséret:

  • Bákai Andrea Boróka - Zelk Zoltán Gimnázium, Érmihályfalva
  • Hegyi József - Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr
  • Kiss Tamás Mátyás - Zajzoni Rab István Középiskola, Négyfalu
  • Nagy Adorján - Benedek Elek Elemi Iskola, Kisbacon
  • Sólyom Kriszta - Elekes Vencel Általános Iskola, Gyergyóújfalu

Különdíjak:

  • RMPSZ-különdíj: Birtalan Ágnes - Tivai Nagy Imre Szakközépiskola, Csíkszentmárton
  • A Hargita Kiadó és Székelyföld kulturális folyóirat különdíja: Vincze Vivien Klára - Petri Mór Technológiai Líceum, Szilágynagyfalu
  • A Székelykeresztúri Kistérség Szövetség különdíja: Bakos Zala - Fogarassy Mihály Általános Iskola, Gyergyószentmiklós
  • A Nagygalambfalvi Általános Iskola különdíja: Naftanaila Denis Marian - Nagymohai Elemi Iskola

 

IV. osztály

  1. Tamás Krisztina-Andrea - George Moroianu Középiskola, Négyfalu
  2. Endes-Ábrahám Ákos - József Attila Általános Iskola, Csíkszereda
  3. László Blanka-Leila – Nagygalambfalvi Általános Iskola
    Mester Balázs - Alexandru Ceușianu Általános Iskola, Szászrégen

Dicséret:

  • Bálint Csenge Klára - Zajzoni Rab István Középiskola, Brassó
  • Bözödi Orsolya - Tamási Áron Általános Iskola, Szentegyháza
  • Kurtus Fanni-Abigél - Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely
  • Nagy Nikolett - Bethlen Gábor Általános Iskola, Székelyudvarhely
  • Szilágyi Dóra - Zelk Zoltán Általános Iskola, Érmihályfalva

Különdíjak:

  • RMPSZ-különdíj: Csáki Károly - Petőfi Sándor Iskolaközpont, Csíkdánfalva
  • A Hargita Kiadó és Székelyföld kulturális folyóirat különdíja: Kolumbán Portik Nóra - Fogarasy Mihály Általános Iskola, Gyergyószentmiklós
  • A Székelykeresztúri Kistérség Szövetség különdíja: Rokolya Anna - KRK Központi Általános Iskola Gy. Szabó Béla Tagiskolája, Szank
  • A Nagygalambfalvi Általános Iskola külndíja: Szabó Lea - Octavian Goga Főgimnázium, Nagyszeben

 

V. osztály

  1. Csuka Szabolcs Róbert - Alexandru Ceușianu Általános Iskola, Szászrégen
    Virág Nimród - Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy
    Zsidó Ágota - Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr
  2. Fülöp Zsolna - Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna

Dicséret:

  • Boda Boglárka Bíborka - Zelk Zoltán Általános Iskola, Érmihályfalva
  • László Boróka - Márton Áron Általános Iskola, Csíkszentdomokos
  • Köpe Tisszó - Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó

Különdíjak:

  • RMPSZ-különdíj: Puskás Szabina - Gyulakuti Általános Iskola
  • A Hargita Kiadó és Székelyföld kulturális folyóirat különdíja: Darvas Tamara - Kós Károly Általános Iskola, Gyergyószentmiklós
  • A Székelykeresztúri Kistérség Szövetség különdíja: Pop Regina Kincső - Petőfi Sándor Elméleti Líceum, Székelyhíd
  • A Nagygalambfalvi Általános Iskola: Pop Karina - Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva

 

VI. osztály

  1. Schmutzer Noémi, Petőfi Sándor Általános Iskola, Csíkszereda,
    Különdíj: Lovastábor
  2. Mester Zsolt, Alexandru Ceuşianu Általános Iskola, Szászrégen
  3. Czire Boróka–Eszter, Berde Mózes Unitárius Gimnázium, Székelykeresztúr


Dicséret:

  • Kövér Beatrix, Kálnoky Ludmilla Általános Iskola, Sepsikőröspatak
  • Kutasi Zsolt, Mihai Eminescu Főgimnázium, Pertozsény
  • Sándor Petra, József Attila Általános Iskola, Csíkszereda
  • Szabó Dorottya, Horváth János Elméleti Líceum, Margitta

Különdíjak:

  • RMPSZ-különdíj: Bors Eszter- Anna, Segítő Mária Római Katolikus Teológiai Líceum, Csíkszereda
  • A Hargita Kiadó és Székelyföld kulturális folyóirat különdíja: Csoma Dorka, Kőrösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna
  • Székelykeresztúri Kistérség Szövetség különdíja: Jánó Andrea, Petőfi Sándor Általános Iskola, Csíkszereda
  • Nagygalambfalvi Általános Iskola különdíja: Kutasi Zsolt, Mihai Eminescu Főgimnázium, Petrozsény

 

VII. osztály

  1. Benedek Árvácska - Móra Ferenc Általános Iskola, Székelyudvarhely
  2. Barcsay Gyopár - Petőfi Sándor Általános Iskola, Csíkszereda
  3. Sata Réka - Móra Ferenc Általános Iskola, Székelyudvarhely

Dicséret:

  • Deák Iringó - Gaál Mózes Általános Iskola, Barót
  • Kozma Dorka - Aurel Popp Művészeti Liceum, Szatmárnémeti
  • Laczkó Blanka - Fráter György Általános Iskola, Gyergyóremete
  • Borobei Olivia - Általános Iskola, Sándorhomok
  • Ghitea Balázs-Imre - Művészeti Líceum, Nagyvárad

Különdíjak:

  • RMPSZ-különdíj: Sipos Blanka - Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed
  • A Hargita Kiadó és Székelyföld kulturális folyóirat különdíja: Péter Kriszta - Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium, Székelyudvarhely
  • A Székelykeresztúri Kistérség Szövetség különdíja: Simon Tímea - Bethlen Gábor Általános Iskola, Székelyudvarhely
  • A Nagygalambfalvi Általános Iskola különdíja: David Antonio, Mihai Eminescu Főgimnázium, Petrozsény

 

VIII. osztály

  1. Timár Petra - Sövér Elek Technológiai Líceum, Gyergyóalfalu
  2. Nagy Csenge - Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr
  3. Kismihály Barbara - Ady Endre Általános Iskola, Kalotaszentkirály-Zentelke

Dicséret:

  • Nagy Nikoletta - Kőrispataki Általános Iskola
  • Vass Tekla - Móra Ferenc Általános Iskola, Székelyudvarhely

Különdíjak:

  • RMPSZ-különdíj: Csiszér Emese - Váradi József Általános Iskola, Sepsiszentgyörgy
  • A Székelykeresztúri Kistérség Szövetség különdíja: Zongor Botond - Nagygalambfalvi Általános Iskola
  • A Nagygalambfalvi Általános Iskola: Halalau Cristian - Mihai Eminescu Főgimnázium, Petrozsény

Nyomtatás